Akcja PajacykKonfiguracja Windows XP w skrócie

[Ustawienia grupy roboczej - SCREENSHOT]
Adresy serwerów sieciowych:

MAIL/SMTP/POP3:
mail.osadanet.pl
WWW:
http://www.osadanet.pl
IRC:
irc.osadanet.pl
SSH:
picasso.osadanet.pl
DC++:
dc.osadanet.pl:10000
  1. Windows XP samodzielnie wykrywa większość kart sieciowych, więc po zamontowaniu karty w komputerze powinien automatycznie doinstalować odpowiednie sterowniki (możesz potrzebować płyty instalacyjnej Windows XP).

  2. Kliknij prawym klawiszem na ikonie "Mój komputer" i wybierz "Właściwości". Przejdź do zakładki "Nazwa komputera". Jako opis komputera wpisz numer swojego pokoju, a następnie wciśnij przycisk "Zmień". W nowym oknie wpisz nazwę komputera, która podałeś we "Wniosku o podłączenie" oraz nazwę naszej grupy roboczej: "OSADANET".

  3. Zainstaluj program RealPopUp i nakaż mu uruchamiać się podczas startu systemu (Environment / Options / Execute on Windows startup). Posiadanie tego programu jest obowiązkowe!

  4. Aby udostępnić folder w sieci lokalnej kliknij na jego ikonie prawym klawiszem myszki i wybierz "Udostępnianie i zabezpieczenia". Teraz kliknij na tekst "Jeśli rozumiesz kwestie bezpieczeństwa (...)" i wybierz opcję "Po prostu włącz udostępnianie plików". Następnie zaznacz "Udostępnij ten folder w sieci" i odznacz "Zezwalaj innym użytkownikom sieciowym na zmianę moich plików".


  (c) Sławomir Ritter (sero.usunto@osadanet.pl). Ten dokument jest rozpowszechniany na licencji GNU GPL wersja 2.