Akcja PajacykKonfiguracja windows 95/98/Me w skrócie

W dokumencie tym założyłem, że jesteś użytkownikiem dobrze orientującym się w systemie Windows oraz, że zgłosiłeś się wcześniej do mnie i skonfigurowaliśmy odpowiednie ustawienia DHCP i DNS na serwerze oraz podpieliśmy kabel sieciowy.


[Udostepnianie plikow - SCREENSHOT]
Okno Menadżera sieci po zakończeniu instalacji (Windows Me)
Adresy serwerów sieciowych:

MAIL/SMTP/POP3:
mail.osadanet.pl
WWW:
http://www.osadanet.pl
IRC:
irc.osadanet.pl
SSH:
picasso.osadanet.pl
DC++:
dc.osadanet.pl:10000
 1. Zainstaluj kartę sieciową.

 2. Otwórz Menadżera sieci poprzez "właściwości" Otoczenia sieciowego lub Panel Sterowania.

 3. W zakładce Identyfikacja wpisz nazwę komputera którą mi podałeś i nazwę grupy roboczej ("OsadaNET"). W pole komentarz możesz wpisać dowolny tekst, byle nie był za długi i nie zawierał polskich liter "ąćęłńóśżź".

 4. Zainstaluj: protokół TCP/IP (Dodaj / Protokół / Microsoft / Protokół TCP/IP), klienta Microsoft Networks (Dodaj / Klient / Microsoft / Klient sieci Microsoft Networks ) i usługę udostępniania w Microsoft Networks (Dodaj / Usługa / Microsoft / Udostepnianie plikow i drukarek w sieciach Microsoft Networks).

 5. We Właściwościach: Protokół TCP/IP nakaż automatycznie uzyskiwać adres IP z serwera DHCP (zakładka Adres IP) i używać DHCP do rozpoznawania serwera WINS (zakładka Konfiguracja WINS). Następnie wykasuj wszystkie bramy (Brama) i wyłącz DNS (Konfiguracja DNS).Są to ustawienia domyślne Windows.

 6. We Właściwościach: Klient sieci Microsoft Networks nakaż logować się do domeny NT i wpisz "OSADANET" jako jej nazwę.

 7. Odinstaluj wszystkie zbędne składniki, szczególną uwagę zwracając na protokoły IPX/SPX i NetBEUI, gdyż pozostawione w systemie zakłócają działanie całej sieci..

 8. Wybierz "Klienta sieci Microsoft Netoworks" jako sposób logowania się do sieci podstawowej.

 9. Sprawdż czy masz możliwość udostępniania innym swoich plików (przycisk Udostępnianie plików i drukarek).

 10. Zamknij Menadżera sieci i poczekaj, aż Windows zainstaluje wybrane komponenty (prawdopodobnie będziesz potrzebował płyty instalacyjnej).

 11. Zainstaluj program RealPopUp i nakaż mu uruchamiać się podczas startu systemu (Environment / Options / Execute on Windows startup).


 (c) Sławomir Ritter (sero.usunto@osadanet.pl). Ten dokument jest rozpowszechniany na licencji GNU GPL wersja 2.