Akcja PajacykRealPopUp

Sebastian 'seba' Piechowiak
24 maja 2003 (sobota), godz. 9:45


Dostępna jest wersja 2.4 naszego sieciowego komunikatora wraz z nakładką z językiem polskim. Przypominam, że wszyscy użytkownicy zobowiązani są do używania tego komunikatora!!! Czytaj więcej aby dowiedzieć się jak zainstalować nowego RealPopUp'a 2.4 oraz jak sprawić by przemówił do nas w ojczystym języku. 1. Dlaczego RealPopUp?
  Gdyż pozwala on na łatwe wysyłanie wiadomości do całej domeny, czyli wszystkich użytkowników mających aktualnie włączone komputery i zainstalowanego RealPopUp'a. Dzięki temu administratorzy są w stanie szybko i sprawnie powiadamiać wszystkich naraz o wielu ważnych sprawach. Dodatkowym atutem tego programu jest to, że zajmuje on bardzo mało pamięci RAM i dzięki temu nie obciąża nawet bardzo słabych komputerów. Przypominam, że program ten służy do wysyłania krórkich wiadomości tekstowych (coś jak SMS tylko pomiędzy komputerami w sieci lokalnej). jeśli ktoś chce rozmawiać, to do tego służy nasz kanał IRC, na który można się dostać przez naszą bramkę.

 2. Dlaczego należy uaktualniać RealPopUp'a?
  Ponieważ z coraz nowszymi wersjami jest on coraz bardziej stabilny i zdobywa dodatkowe możliwości zapewniając udogodnienia dla użytkowników (jak na przykład wyświetlanie wiadomości za pomocą baloników).

 3. Jak mogę sprawdzić moją wersję RealPopUp?
  1. Wywołaj okno RealPopUp'a i w górnym menu wybierz znak zapytania (?).
  2. Z menu, które się rozwinie, kliknij "About", "O programie" lub inną opcję odpowiednio do języka RealPopUp'a, którego aktualnie używasz. Oprócz informacji o Autorze programu na dole jest informacja o wersji programu. Jesli to 2.4 to dobrze. Jesli wyższa, to jeszcze lepiej, natomiast jeśli wersja Twojego RealPopUp'a jest przestarzała, to koniecznie zaktualizuj ja na nowsza.

 4. No dobra! RealPopUp zainstalowany, wersja w porządku, ale mój RealPopUp komunikuje się ze mną w języku angielskim, a ja chcę język polski.
  1. Ściągnij sobie plik z polską wersją językową do RealPopUp'a.
  2. Rozpakuj plik (np. przy pomocy programu WinZIP) do folderu, gdzie jest zainstalowany Twoj RealPopUp (zazwyczaj jest to c:\program files\RealPopUp.
  3. uruchom ponownie RealPopUp'a oraz wejdz do menu Enviroinment/Options i wybierz tam w zakładce "Languages" język polski.

  I po krzyku - Twój RealPopUp jest skonfigurowany. Wi ęcej informacjie znajdziecie w kdokumentacji programu dostępnej w Internecie.